• info@part-service.ir
  • 02191001912

تعمیر اجاق گاز

اجاق گاز یکی از پر مصرف‌ترین وسایل آشپزخانه است که ممکن است پس از مدتی دچار مشکل شود و نیاز به تعمیرات داشته باشد. برای جلوگیری از آسیب به قطعات اجاق گاز و همچنین نصب اصولی آن، می‌بایست کلیه خدمات مربوط به نصب و تعمیر اجاق گاز را صرفا از مراکز معتبر و دارای تکنسین‌های متخصص در این زمینه دریافت کنید. تکنسین‌های مجموعه پارت سرویس علاوه بر اینکه از دانش و اطلاعات کافی برای تعمیر انواع مدل‌های اجاق گاز برخوردارند، دارای سا‌ل‌ها تجربه کار تخصصی نیز در زمینه تعمیرات هستند و می‌توانند دستگاه شما را به صورت کاملا تخصصی، عیب یابی کنند.

خدمات تعمير ماکروفر

خدمات تعمير ماکروفر شامل تعمیر و تعویض دکمه ها یا تاچ ماکروفر ، سر و صدا کردن ماکروفر ، نچرخیدن سینی، گیر کردن در، مشکلات برد و… را می تواند شامل شود.

مشکلاتی که ماکروفر شما ممکن است در طول عمر خود با آن مواجه شود کم نیست. برای عیب‌ یابی مشکلات دستگاه باید به یک شرکت متخصص برای تعمیرات ماکروفر سپرده شود. البته اینجا برخی از رایج ‌ترین مشکلات تعمیر ماکروفر را بررسی می‌ کنیم تا شما به محض دیدن مشکلات متوجه شوید که به خدمات ما نیاز دارید و در کمترین زمان ممکن می‌توانیم آن را بررسی کرده و مثل روز اول ماکروفر را به شما تحویل دهیم.

خرابی ها و مشکلات متداول در تعمیر اجاق گاز

ما در زیر به بررسی اشکالات متداول در اجاق گاز ها (مبله یا فردار، صفحه ای و…) می پردازیم . در صورتی که اجاق گاز شما نیاز به تعمیر دارد، شما می توانید با شرکت پارت سرویس که یکی از نمایندگی‌های تعمیرات اجاق گاز در تهران می‌باشد، تماس حاصل فرمایید.

یکی از مشکلات رایج در در اجاق گاز ها، این است که وقتی شما آماده ی پخت غذا هستید و پیچ اجاق گاز را می چرخانید تا اجاق گاز روشن شود، اما شعله روشن نمی شود. همان طور که پیش تر اشاره کردیم، روشن نشدن اجاق گاز یکی از مشکلات رایج در اجاق گاز می باشد بنابراین نگران نشوید. اولین نکته بررسی وجود یا فقدان گاز می باشد. اگر گاز در اجاق گاز جریان نداشته باشد، گازی برای روشن شدن شعله به مشعل نمی رسد و در نتیجه شعله روشن نمی شود. بنابراین باید بررسی کنید که آیا گاز وارد اجاق گاز می شود یا خیر. برای این کار پیچ یکی از شعله ها را باز کنید و سعی کنید تا بوی گاز را استشمام کنید. همچنین شاید لازم باشد تا جریان گاز در لوله های خط گاز را نیز بررس کنید. همچنین برای بررسی مشکلات مربوط به خط گاز دستگیره ی سوپاپ را تا نیمه باز کنید و با استفاره از یک کبریت یا فندک در نزدیکی مشعل، ببینید که فندک، گاز را روشن می کند یا نه  تا متوجه شوید که آیا خط گاز به درستی کار می کند یا نه. در صورت روشن نشدن باید حتما از تکنسین تعمیر اجاق گاز کمک بگیرید. در هنگام انجام این تست باید خیلی احتیاط کنید و فاصلهی مناسب سر و صورت خود را حفظ کنید. در صورت نداشتن مهارت کافی از انجام این تست خودداری کنید و همه ی کار را به تکنسین بسپارید.

یکی دیگر از مشکلات اجاق گاز ها جرقه نزدن فندک آن می باشد. گاهی اوقات هر چه ولوم را می چرخانید و یا دکمه ی جرقه را نگه می دارید، هیچ جرقه ای در اجاق گاز ایجاد نمی شود. در این مورد باید ترانس جرقه را بررسی کنید. ممکن است ترانس درست کار نکند و جرقه تولید نشود. همچنین یکی دیگر از علت ها می تواند بخاطر قطعی سیم باشد. کلید چینی جرقه را نیز بررسی کنید. ممکن است چینی جرقه شکسته باشد که در این صورت باید آن را تعویض کنید.

اگر هنگام روشن کردن شعله ی اجاق گاز متوجه ی سر و صدای زیاد می شوید، علت این سر و صدا می تواند بخاطر وجود هوای بیش از حد و یا گاز بیش از حد به مشعل باشد . برای رفع این ایراد باید شاتر هوا را برای تعمیر اینکه آیا هوا مشکل دارد یا نه بررسی کنید.

گاهی اوقات ممکن است شعله ی گاز ما، توانایی کنترل میزان حرارت تولید شده را از دست بدهد و شما هر چه قدر پیچ را کم و زیاد کنید فرقی در میزان کاهش یا افزایش حرارت نداشته باشد. که این یک مشکل با سوئیچ بی نهایت است که به شماره گیری وصل شده است که سطح قدرت را تنظیم می کند و نیاز به تعویض دارد که این کار باید توسط تکنسین انجام شود.

این مشکل یکی از خطر ناک ترین موارد به حساب می آید و باید هرچه سریع تر رفع شود زیرا می تواند باعث بروز آتش سوزی شود. اگر اجاق گاز خود را به تازگی خریداری کرده اید و میزان کمی بوی دود خفیف به مشامتان خورد خیلی نگران نباشید، زیرا این یک امر طبیعی می باشد که احتمالا تولید کنندگان و فروشندگان به شما این موضوع را می گویند که طی یک دوره چند ساعته حل می شود. اما اگر این اتفاق برای اجاق گاز قدیمی اتفاق بیوفتد دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. یکی از این دلایل بخاطر کثیفی بیش از حد اجاق گاز می باشد، به این ترتیب که روغن هایی که از قبل روی دیواره و سطح اجاق گاز باقی مانده بودند، یا اگر گوشت چرب را روی اجاق کباب کردید  می سوزند و بوی بد و دود ایجاد می کنند که در این صورت  باید تمام چربی ها و مواد باقی مانده را کاملا تمیز کنید تا این مشکل بر طرف شود. اما گاهی دود ایجاد شده نه بخاطر نو بودن اجاق گاز است و نه بخاطر کثیفی بیش از حد، بلکه بخاطر ذرات مواد غذایی درون فر می باشد. به این ترتیب که مواد غذایی به کف اجاق گاز می ریزند و تبدیل به ذغال می شوند  و این خاکستر بوی نا مطبوع و دود را تولید می کند.

عوامل موثر بر هزینه تعمیرات اجاق گاز

یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد کمتر به مراکز ارائه دهنده خدمات تعمیر لوازم خانگی اعتماد کنند، دریافت مقادیر هنگفت بابت ارائه خدمات است. بسیاری از افراد و مراکز با توجه به شرایط کاربر از وضعیت موجود سوء استفاده کرده و برای ارائه خدمات تعمیرات، مبالغ هنگفتی را از کاربران طلب می‌نمایند. اخذ مبالغ خارج از عرف و عدم ارائه خدمات با کیفیت مطلوب باعث شده است که اعتماد کردن به برخی مراکز سخت و دشوار باشد.

مرکز تخصصی پارت سرویس که کلیه خدمات تخصصی مربوط به نصب، سرویس و تعمیر ماکروفر و سایر لوازم خانگی را توسط تکنسین‌های مجرب، با تجربه و آموزش دیده ارائه می‌کند، کلیه هزینه‌های مربوط به تعمیرات را به صورت منصفانه محاسبه کرده و اخذ می‌کند.

لازم به ذکر است تمامی هزینه‌هایی که توسط این مرکز بابت تعمیرات دریافت می‌شود منصفانه و مطابق با نرخ‌های مصوب تعیین شده از سوی مراجع ذیصلاح است. این مرکز کلیه این خدمات را با نرخ مصوب، بالاترین میزان کیفیت و گارانتی به مشتریان خود ارائه می‌کند.

تعمیر اجاق گاز در محل و منزل شما

اینکه اجاق گاز شما چه برندی و از چه مدلی (مبله یا فردار، صفحه ای و…) می باشد و یا آن را از کجا خریده اید مهم نمی باشد. تعمیرکاران مجرب تعمیرگاه و نمایندگی مجاز دیبا پشتیبان آماده پذیرش مسئولیت تعمیرات اجاق گاز شما با تعهد کامل می باشند.

هزینه برای تعمیرات مرتبط

نگهداری

تومان 490

  • کلاچ و گیربکس
  • ترمز و سیستم تعلیق
  • خدمات برق
  • معاینه چرخ و فرمان

تعمیر

تومان 680

  • کلاچ و گیربکس
  • ترمز و سیستم تعلیق
  • خدمات برق
  • معاینه چرخ و فرمان

میدان ولیعصر ساختمان مینو پلاک۱۶۵۰ واحد ۴۰۵

۰۲۱۹۱۰۰۱۹۱۲
با ما تماس بگیرید

info@part-service.ir
پشتیبانی آنلاین 24/7